Contactdag over PNH in het Radboudumc in Nijmegen

Site Logo

Wat?

Wanneer?

Waar?

Het is de hoogste tijd om bij te praten over de ontwikkelingen van PNH: hoe staat het nu met de behandeling? Wat geeft de doorslag bij de diagnose? En hoe kijken de medici van het PNH-expertisecentrum naar de toekomst? De AA en PNH Contactgroep en het PNH-expertisecentrum nodigen je uit voor de PNH-bijeenkomst op zaterdag 30 november 2024. Ook om onderling even bij te praten. 

Programma

De medici van het PNH-expertisecentrum en de Contactgroep AA en PNH organiseren samen een bijeenkomst op 30 november. De inloop is om half tien. Om tien uur start het officiële programma. We beginnen met een spreker van de contactgroep die kort patiënten aan het woord laat. Gevolgd door drie presentaties over de medisch-inhoudelijke kant PNH. Daarbij is er aandacht voor de impact die het hebben van een chronische aandoening kan hebben op het leven van PNH-patiënten.

Tijdens de lunch is er tijd om de benen te strekken en voor een goed gesprek met lotgenoten. In het middagdeel nemen we onder andere een kijkje in het laboratorium. Om te horen waar bloed en beenmerg op gescand wordt bij PNH en hoe beide zaken eruitzien onder de microscoop. Ook zijn er twee praktische thema’s die onderling kunnen worden besproken. Deze onderwerpen zijn we nog aan het voorbereiden maar denk onder andere aan het onderwerp vermoeidheid. Een veel genoemde bijkomstigheid van het hebben van PNH.

De hele dag is er gelegenheid om met elkaar ervaringen te delen en vragen te stellen.

Voorlopig programma bijeenkomst 30 november over PNH

9.30 inloop met koffie en thee

10.00 start ochtenddeel

– dit zijn mensen met PNH en daarom zijn wij er! De contactgroep aan het woord.

10.15 – introductie PNH – klachten en diagnose

10.45 – behandeling PNH – nu en in de toekomst

11.15 – koffiepauze

11.30 – ik heb PNH, ik ben het niet – de psychische kant van een chronische aandoening

12.00 – vragenrondje

12.15 – lunch

13.30 – rondleidingen laboratorium in combinatie met twee gespreksgroepen (onderwerpen inventariseren we nog).

14.45 – afronding met uitkomsten onderzoek PNH-medicatie

15.00 – einde

Aanmelden 30 november

Wil je meer weten over PNH en de stand van zaken? Kom dan naar de dag in Nijmegen. Voor koffie, thee en lunch wordt gezorgd. Er zijn geen kosten verbonden aan de bijeenkomst. Voor parkeerkaarten wordt gezorgd.

Aanmelden is heel fijn, dan kunnen we rekening houden met het aantal stoelen dat we klaar moeten zetten. Meld je aan via onderstaand formulier:

Meld je aan!

Routebeschrijving

Bereikbaarheid: het Radboudumc is goed te bereiken met de auto en ov. Kijk ook even op de site van het ziekenhuis voor tips.

Parkeren

Locatie parkeergarage: Geert Grooteplein Zuid 10, 6525 GA Nijmegen

Parkeergarage (Maximale doorrijhoogte: 2,10 m)

  • Deze parkeergarage zit tegenover het Experience Center

OV

Buslijn 10 – richting Heyendaal

Zwaai…

Dag lieve Niek, dank voor alle waardevolle gesprekken die je hebt gevoerd in de tijd dat je vrijwilliger was bij ons. Dank voor jouw kijk op zaken. Heel verfrissend. Heel toepasselijk. Heel Niek. Dat hadden we je nog even willen zeggen. Nu we het niet meer rechtstreeks aan jou kunnen meegeven, vertellen we het de bomen, de bloemen, de vogels, de wolken en de zee. Vertellen we het de lucht, de regen, de zon en de bergen. Vertellen we het aan jouw liefjes die achterblijven. Stoppen we het in poëzie en in herinneringen. Stoppen we het in mooie woorden en in verhalen over jou. Je naam blijft voortleven in de ervaringen die wij met je hebben in het belteam, op de vrijwilligersdag, tijdens de training en bijeenkomsten. We zullen doorgeven wat wij hebben ervaren hoe zorgvuldig en kritisch en met aandacht je anderen hielp. Die in eenzelfde soort bootje zaten als jij. Die zich gehoord voelden over AA en PNH. Dank lieve Niek voor jou Niek-zijn. Wij nemen je mee.

Collega’s belteam en alle andere vrijwilligers van de AA en PNH Contactgroep,

Niels, Annelies, Kim, Cor, Lianne en Annet

Niek van Vugt
(16 juni 1950-7 februari 2026)