​In gesprek met AA-experts

Elk half jaar heeft de contactgroep een bespreking met Stijn Halkes en Jennifer Tjon van het LUMC. De laatste meeting per videobellen was op 28 oktober. Van onze zijde waren daarbij Annelies Stokkink (bestuurslid), Niek de Vugt (vrijwilliger), Lisette Jong (vrijwilliger, notulist) en Angeline Jansen (voorzitter). Deze gesprekken zijn vertrouwelijk, maar we kunnen wel iets schrijven over de onderwerpen die ter sprake zijn gekomen.

– We hebben antwoorden gekregen op vragen die tijdens de belronde naar voren kwamen en we hebben de antwoorden naar betrokkenen doorgebeld.

– Het LUMC wordt binnenkort opnieuw beoordeeld als expertisecentrum voor Aplastische Anemie. De contactgroep zal daarom vragen van het European Reference Network (ERN) hierover beantwoorden. Heb je als lezer van de nieuwsbrief opmerkingen over het AA-Expertisecentrum, dan kun je die doorgeven aan de [email protected].

– In Leiden is een nieuwe promovendus aangesteld die de oorzaken van AA gaat onderzoeken. Daarover zijn we zeer blij!

Zwaai…

Dag lieve Niek, dank voor alle waardevolle gesprekken die je hebt gevoerd in de tijd dat je vrijwilliger was bij ons. Dank voor jouw kijk op zaken. Heel verfrissend. Heel toepasselijk. Heel Niek. Dat hadden we je nog even willen zeggen. Nu we het niet meer rechtstreeks aan jou kunnen meegeven, vertellen we het de bomen, de bloemen, de vogels, de wolken en de zee. Vertellen we het de lucht, de regen, de zon en de bergen. Vertellen we het aan jouw liefjes die achterblijven. Stoppen we het in poëzie en in herinneringen. Stoppen we het in mooie woorden en in verhalen over jou. Je naam blijft voortleven in de ervaringen die wij met je hebben in het belteam, op de vrijwilligersdag, tijdens de training en bijeenkomsten. We zullen doorgeven wat wij hebben ervaren hoe zorgvuldig en kritisch en met aandacht je anderen hielp. Die in eenzelfde soort bootje zaten als jij. Die zich gehoord voelden over AA en PNH. Dank lieve Niek voor jou Niek-zijn. Wij nemen je mee.

Collega’s belteam en alle andere vrijwilligers van de AA en PNH Contactgroep,

Niels, Annelies, Kim, Cor, Lianne en Annet

Niek van Vugt
(16 juni 1950-7 februari 2026)